Bor madeninin şaşırtan özelliği

Bor madeninin şaşırtan özelliği
BOR


eleceğin enerjisi olarak görülen bor madeni, savunma sanayisinde kurşun geçirmez bor'lu zırh çalışmasından sonra, yapılan çalışmalarda, dünyanın en önemli sektörlerinden olan kozmetik sektöründe, istenmeyen ''kıl'' ve istenmeyen ''tüy'' leri yok ettiği ortaya çıktı.
Bor madenlerini nanoteknoloji ile işleyerek teknolojik ürünler eden yerli ar-ge firması olarak çalışmalar yapan Fhm Nanoteknoloji Akademisi ,bor madenlerinin istenmeyen tüyleri ve daha kalın olarak görülen istenmeyen kılları yok ettiğini açıkladı. Yapılan çalışmalarda ,bor madeninin ''kıl'' ve ''tüy'' lerin yok edilmesi üzerine çok önemli sonuçlar aldıklarını, aynı zamanda cilt ve derinin canlanması ve korunmasında mükemmel bir buluş ortaya çıktığı belirtildi.

DERİ DAHA CANLI KALIYOR
Konu ile ilgili olarak Fhm Nanoteknoloji Akdemisi Genel Müdürü Mehmet Can Arvas yaptığı açıklamada, "Bor madenlerini nanoteknoloji ile işleyerek bir çok sektörde güzel sonuçlar aldık. Dünya pazarında ''kıl' ve ''tüy' konusunda dökücü ürünler olduğunu ancak ''tüy yok edici'' ürünler olmadığını gördüğümüz için bu alanda çalışma başlattık. Bor madenlerinin 5 nanometre ile 60 nanometre arasında ki üretmiş olduğumuz özel kristaller sayesinde tüylerin ve kılların köklerine nufuz edecek teknoloji ile uygulamalar yaptık ,çok olumlu sonuçlar aldık. Kullandığımız yöntemle tüyler ve kıllar dökülmekle kalmamakta,aynı zamanda bir daha çıkmaması sağlanmaktadır.Bu çok önemli teknolojik gelişme karşısında dünya dev firmaları ile görüşmelerimiz devam etmektedir'' dedi.

TÜRK BİLİM ADAMLARI GERİ GELSİN
İnsan derisinin çok hassas olduğunu belirten Arvas, '' İnsan derisi çok hassas ve aynı zamanda mineral alma yolu olduğu için çalışmalar zaman almıştır, bor madeni inort malzeme olduğu ve nano ölçekli olduğu için çok kolaylıkla tüy diplerine nufuz etmektedir,ayrıca bakterilei öldüren ve deride bulunan ölü derileri yok ederek daha canlılık sağlaması teknolojiyi daha önemli hale getirmektedir.Yüzde 100 milli bir Türk Ar -Ge firması olarak geliştirdiğimiz borlu tüy yok edeci sisteminin tüm dünyada ciddi sonuçlar ve kullanım alanları olacağını düşünmekteyiz.Dünyanın gelişmiş ülkelerinde epilasyon salonlarında Türk teknolojisi olarak yer almaktan gurur duyarız'' dedi.

Son 10 yıl içerisinde Türkiye nin çok büyük ilerleme kaydettiği teknoloji alanında, dünya kozmetik sektöründe de milli ürünlerimizin yer alacağını belirten Arvas, "Artık diğer ülkelerde bulunan bilim adamlarımızı, beyin göçünü tersine çevirerek ülkemize davet etme zamanı gelmiştir'' dedi.

1 yorum: